Voormalig schoolgebouw in Malem opent na meer dan 30 jaar opnieuw de deuren…
Na meer dan 30 jaar opent het voormalig schoolgebouw naast de kerk van Malem opnieuw de deuren. De kinderen van de lagere afdeling van Freinetschool Het Eiland op het Heldenplein nemen er hun intrek. Het volledige gebouw en de speelplaats werden onder handen genomen. De polyvalente refter wordt opengesteld voor de buurt.
Uitbreiding van de Freinetschool Het Eiland
Het gebouw, jarenlang eigendom van de Kerkfabriek, stond geruime tijd leeg. Dankzij de onderhandelingen, aankoop en renovatie door de Stad Gent, kan er na 30 jaar weer onderwijs ingericht worden. De lagere school van Freinetschool Het Eiland krijgt zo een nieuw onderkomen. Dat zorgt ervoor dat de kleuters en de STIBO ’t Pagadderke meer ruimte hebben op de oude locatie en er een capaciteitsuitbreiding mogelijk is. Dankzij de bijkomende ruimtes kan de school namelijk groeien van 80 naar 120 plaatsen.
‘We openen vaak nieuwe schoolgebouwen, maar dit is toch wel een bijzondere. De aankoop van het gebouw had veel voeten in de aarde. De Stad overwoog zelfs even de onteigeningsprocedure in te zetten om de schoolfunctie te kunnen behouden. Dus we zijn dubbel zo blij straks dit lintje te kunnen doorknippen. Deze uitbreiding is broodnodig in de Brugse Poort.’
Ook voor de buurt
Door de renovaties is er een mogelijkheid voor de buurt om een deel van het schoolgebouw buiten de schooluren te gebruiken. De polyvalente refter en een sanitaire unit kunnen afgezonderd worden van de rest van het schoolgebouw. Die ruimten mogen door de buurt gebruikt worden voor buitenschoolse activiteiten.
Praktisch
- Duur van de werken: 1 augustus 2017 tot 15 maart 2019
- Kostprijs: 2.438.000,00 euro (inclusief btw)
- Aannemer: VMG De Cock – Sint-Niklaas
- Architect: NERO architecten – Gent
- Veiligheidscoördinator: VETO & Partners – Oosterzele
Je moet inloggen om een reactie te plaatsen.