Naar zesmaandelijkse gewoonte werden de Gentse laureaten van binnen- en buitenlandse cultuurprijzen op woensdag 4 juli 2018 geëerd op het Gentse stadhuis. Op die manier wil het stadsbestuur zijn grote waardering uitdrukken voor de prestaties van de kunstenaars en hun bijdrage aan de uitstraling van Gent als cultuurstad.

Hieronder volgt een overzicht van de laureaten van de afgelopen zes maanden.

Laureaat Architectuur

  • Architectenbureau De Vylder Vinck Taillieu : Winnaar van de Zilveren Leeuw op de Architectuurbiënnale van Venetië voor hun project ‘Unless ever people’

Laureaten beeldende en audiovisuele kunsten

  • Ante Timmermans (beeldende kunst): Winnaar van de Art Integration Award 2018 met zijn kunstintegratie-project voor de Basisschool De Brug te Erpe-Mere
  • Philipppe Van Snick (beeldende kunst): Winnaar van de Ultima Prijs 2017 (vroegere Vlaamse Cultuurprijs) in de categorie Beeldende Kunst
  • Marijke Thoen (fotografie): Winnaar van de Geboortefoto van het Jaar met een door Facebook verbannen foto van een onderwaterbevalling
  • Bieke Depoorter (fotografie): Winnaar van de Cortona On The Move Prize voor ‘As It May Be’
  • Bert Bossaert (fotografie): Winnaar van de Grote Prijs van de Stad Ninove voor Fotografie
  • Gilles Coulier (film): Winnaar van de Cultuurprijs 2017 KU Leuven, bekroond met de Jo Röpke Award 2017 en sleepte de Cultuurprijs Haic Olim 2017 in de wacht, uitgereikt door de oud-leerlingenbond van het  Brugse Sint-Lodewijkscollege voor een verdienstelijke oud-leerling
  • Johan Grimonprez (film): Winnaar van de Ultima Prijs 2017 in de categorie film met de documentaire ‘Shadow World’
  • Lukas Dhont (film): Winnaar van vier prijzen op het Filmfestival van Cannes met zijn film ‘Girl’. Naast De Caméra d’Or voor Beste Filmdebuut, behaalde hij de Queer Palm 2018, de prijs voor de beste vertolking voor acteur Victor Polster en de prijs van de Internationale Filmcritici in de competitie ‘Un certain regard’
  • Emma De Swaef en Marc James Roels (film): Winnaar van de Cartoon d’Or op het Filmfestival van Cannes voor de animatiefilm ‘Ce magnifique gâteau’, behaalde de Prix André-Martin met deze film  die buiten competitie te zien was op het animatiefilmfestival van Annecy en won de Grote Prijs op het Animafest in Zagreb met ‘This magnificent cake’
  • Nienke Deutz (film): Winnaar van de Crystal du Court Métrage en ook de Prix Festivals Connexion met de animatiefilm ‘Bloeistraat 11’op het Internationaal Animatiefilmfestival van Annecy
  • Lunanime (film): Samen met Nienke Deutz winnaar van de Crystal du Court Métrage en de Prix Festivals Connexion met de animatiefilm ‘Bloeistraat 11’ op het Internationaal Animatiefilmfestival van Annecy. Op hetzelfde festival eveneens winnaar van de Crystal du Long Métrage als coproducent van de lange animatiefilm ‘Funan’.

Laureaten (Multi)media

  • Wederik De Backer (radio): Winnaar van Best European Radio Fiction of the Year 2018 met ‘Almanak’ op Prix Europa
  • Gamestudio Larian/Swen Vincke (games): Winnaar van de BAFTA Games Award voor Beste Multiplayer met ‘Divinity:Original Sin II’

Laureaten literatuur

  • Annelies Verbeke: Winnaar van de J.M.A.Biesheuvelprijs voor de beste Nederlandstalige  kortverhalenbundel en van de Cutting Edge Award 2018 voor het Beste Boek met ‘Halleluja’
  • Miriam Van Hee: Winnaar van de Ultima Prijs 2017 voor Letteren met haar bundel ‘Als werden wij ergens ontboden’
  • Sylvie Marie De Coninck: Winnaar van de Provinciale Prijs 2017 in de categorie Poëzie met ‘Altijd een raam’

Laureaten muziek

  • Sioen: Verkozen als Strafste Gentenaar 2017 in de categorie Muziek
  • Roland Van Campenhout: Winnaar van de Lifetime Achievement Award tijdens de verkiezing van Strafste Gentenaar 2017
  • Gent Jazz: Verkozen als Strafste Gentenaar 2017 in de categorie Gentse evenementen
  • Zem / Fiona De Coene: Winnaar publieksprijs van TV5Monde
  • Wouter Vandenabeele: Winnaar van de KLARA award 2018 voor Beste Belgische World-album met ‘Tamala’
  • Ensemble Tri Au Bois: Winnaar van de Max Jong Talent Prijs 2018
  • Stuff: Winnaar van de Cutting Edge Award 2018 voor Beste Concert met concert Gent Jazz 2017 en kreeg een MIA 2017 voor Best Artwork met ‘Old Dreams New Planets’
  • Bram De Looze: Winnaar van de KLARA Award 2018 voor Jonge Belofte van het Jaar
  • De Beren Gieren: Winnaar van de KLARA Award 2018 voor Beste Belgische Jazz-album met ‘Dug out Skyscrapers’

Laureaat Podiumkunsten

  • Opera Ballet Vlaanderen: Gelauwerd als Beste Regionale Overheidsorganisatie van het jaar 2018, een initiatief van EY, DE TIJD/L’Echo en BNP Paribas Fortis
  • Luk De Bruyker: Verkozen als Strafste Gentenaar 2017 in de categorie Cultuur en tevens overall Strafste Gentenaar 2017
  • NTGent / Action Zoo Humain: Winnaar van de Cutting Edge Award 2018 voor Beste Theater met ‘Platform/onderworpen’
  • Action Zoo Humain: Geselecteerd voor het Theaterfestival Antwerpen 2018 met ‘Amnes(t)ie’

Laureaten Dans

  • Gent Bougement: Winnaar van de Ultima 2017 in de categorie Amateurkunst
  • Platform K / Benjamin Vandewalle: Geselecteerd voor het Theaterfestival Antwerpen 2018 met ‘Common ground’
  • Les Ballets C de la B / Alain Platel en Fabrizio Cassol: Geselecteerd voor het Theaterfestival Antwerpen 2018 , winnaar van de Festivalprijs, Prijs voor Beste Muziek en de Prijs van de Pers tijdens het Kontakt-Theaterfestival in het Poolse Torun met ‘Requiem pour L.’

Laureaten Vormgeving

  • Ann De Keersmaecker: Winnaar van de hoofdprijs voor Autonome Vormgeving van de stichting René Bruynseraede-De Witte 2017 met ‘The Other Bar’
  • Marijs Kempynck: Winnaar van de Ereprijs voor Autonome Vormgeving van de stichting René Bruynseraede-De Witte 2017

Varia

  • De Krook: Winnaar van de Prijs voor het Beste Publieke Project bij de uitreiking van de Real Estate Society Award

Volg ons op :
0